Pomysł na prezent dla dziecka – sprawdź, co wybrać dla Twojej pociechy!

Nic nie wywołuje tak dużego zachwytu u malucha, jak urodzinowy lub świąteczny upominek. Nierzadko jego wybór stanowi niemały problem. Zwłaszcza w dobie nieograniczonych wręcz możliwości zakupowych. Szereg inspiracji, jeśli chodzi o pomysł na prezent dla dziecka, znajdziesz niemal wszędzie. My również mamy dla Ciebie kilka sugestii. Co wybrać dla chłopca bądź dziewczynki? Podpowiadamy!

Pomysł na prezent dla dziecka – czym sugerować się przy wyborze?

Szukając pomysłu na prezent dla dziecka, należy uwzględnić kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim mowa o wieku Twojej pociechy mówiącym o potrzebach malucha. W przypadku niemowlaków najważniejszy jest m.in rozwój koordynacji ruchowej, czy też koncentracji. Tej drugiej służą choćby przedmioty z kontrastującymi kolorami. Z kolei chłopcy i dziewczynki po przekroczeniu pierwszych 12 miesięcy życia wykazują zainteresowanie światem, co może sugerować wybór zabawek interaktywnych. Starsze zaś, o ukierunkowanych zainteresowaniach, będą potrzebować czegoś, co umożliwi rozkwit tychże upodobań.

Krótko mówiąc, prezent powinien dawać szereg możliwości, jeśli chodzi o jego wykorzystanie. Chodzi głównie o pobudzanie do zabawy, zwłaszcza tej, która pozwoli jednocześnie rozwijać komunikację interpersonalną, jak i również do kreatywności.

Sprawdzone pomysły na prezent dla dziecka

Jak widać, wybór idealnego upominku dla malucha nie jest wcale łatwy. Tym bardziej że na każdym kroku spotkać można szereg wymyślnych rozwiązań, których nie da się zliczyć. Ułatwimy Ci zadanie, przedstawiając kilka sprawdzonych propozycji co do pomysłu na prezent dla dziecka.

Upominki idealne na każdy wiek

Wiek niemowlęcy to moment, w którym dziecko zaczyna poznawać kolorowe otoczenie, a także uczy się m.in. chwytania. Wybierz więc podwieszane zabawki do łóżeczka lub wózka. Możesz też w dosłowny sposób umożliwić mu stawianie pierwszych kroków w stronę samodzielności, kupując chodzik-jeździk.

W przypadku dwulatka, postaw na rozwój mobilności. Przyjrzyj się różnorodnym klockom oraz sorterom. Nie zapominaj o tak oczywistych zabawkach, jak duże samochody, czy lalki z wózkami.

Puzzle, gry planszowe dla dzieci, zestawy majsterkowicza lub fryzjerskie do odgrywania ról – to powszechne pozycje w przedziale 3-4 lata. Natomiast na dalszym etapie życia, pomyśl o rowerku lub hulajnodze. Pamiętaj też o potrzebie nauki, w czym pomogą tematyczne encyklopedie.

Pomysł na prezent dla dziecka – mamy dla Ciebie coś specjalnego!

A może chcesz, aby pomysł na prezent dla dziecka był na tyle uniwersalny, że umożliwi użytek niemal w każdym wieku? Jeśli tak, mamy dla Ciebie interesującą propozycję dającą sposobność rozwoju samodzielności. O czym dokładnie mowa? Pomocą służą akcesoria w postaci pomocników kuchennych.

Stworzone zostały po to, aby angażować dziecko do wykonywania wszelkich czynności wpływających na jego rozwój. Zapewniają przy tym mnóstwo frajdy, ponieważ pozwalają na radosną i kreatywną współpracę podczas pieczenia lub gotowania. Otwierają też Twojemu małemu asystentowi lub asystentce szansę wykazania się niezależnością. Kto wie, może będzie to inspiracja do kształtowania umiejętności kucharskich?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl